Wisła Kraków, triumfowała w IV Turnieju Paluszka Beskidzkiego. Drugie miejsce przypadło gospodarzom Brzezinie Osiek, natomiast na trzeciej lokacie uplasowała się ekipa Rekordu Bielsko – Biała. W imprezie rywalizowały zespoły w kategorii młodzików młodszych.

Rozgrywki już tradycyjnie rozpoczęły ekipy Brzeziny Osiek i oświęcimskiej Unii. Spotkanie otwierające turniej szczególnie ważne było dla „biało – niebieskich”, którzy liczyli na trzeci z rzędu triumf w tym turnieju, dzięki czemu puchar „Paluszka Beskidzkiego” mogliby zachować na zawsze. Tymczasem to gospodarze już pierwszym meczu pokazali, że nie zamierzają pełnić tu roli „kopciuszka” i pokonali podopiecznych Marcina Barciaka 3:1.

W kolejnych spotkaniach akces do rywalizacji o główne trofeum zgłosiły ekipy Rekordu Bielsko Biała, który po wyrównanym spotkaniu pokonał Niwę Nową Wieś oraz krakowska Wisła, rozgromiła Skawę Wadowice 7:0.

W drugiej serii spotkań oświęcimianie nie złożyli broni, po niepowodzeniu w pierwszym meczu i pokonali Niwę Nową Wieś 2:0. Brzezina w swoim drugim starciu zmierzyła się ze Skawą. Konfrontacja ta może niebyła porywającym widowiskiem, jednak gospodarze pewnie wygrali 3:1, dzięki czemu mogli dopisać kolejne trzy punkty na swoje konto. W ostatnim meczu drugiej kolejki Wisła zmierzyła się z Rekordem Bielsko Biała. Niespodziewanie już na początku bielszczanie objęli prowadzenie po bramce Jakuba Stawickiego i faworyzowana Wisła zmuszona była odrabiać straty. Ta sztuka udała się dopiero w końcówce spotkania Jakubowi Jędrasowi.

W trzecim spotkaniu Brzezina niespodziewanie zremisowała z Niwą Nowa Wieś 2:2, natomiast Unia z Wisłą Kraków 1:1. Remis ten mocno skomplikował sytuację w tabeli ekipie „Białej Gwiazdy”, która już nie mogła sobie pozwolić na żadną wpadkę w turnieju. Ten podział punktów wykorzystał Rekord, który wyrównał swoją zdobycz punktową z przewodzącą w tabeli Brzeziną.

W przedostatniej kolejce bielszczanie zmierzyli się z gospodarzami. Ekipa Rekordu walcząc ambitnie do ostatniej sekundy nie zdołała zdobyć, żadnej bramki natomiast podopieczni bezwzględnie wykorzystali błąd golkipera z Bielska – Białej i umocnili się na pozycji lidera. Unici po remisie z Wisłą uwierzyli jeszcze, że będą mogli stanąć na podium tych rozgrywek i po dramatycznym meczu pokonali Skawę 4:3. Trzy punkty na swoje konto dopisali sobie również podopieczni Cezarego Bejma, którzy pokonali Niwę 2:0.

Na finiszu rozgrywek Skawa Wadowice pokonała Niwę Nową Wieś 2:1 i zapewnili sobie dzięki temu piątą lokatę w turnieju. Spotkanie pomiędzy Rekordem, a Unią było już tylko o miejsce na podium. Z tej konfrontacji obronną ręką wyszedł zespół prowadzony przez Tomasza Skowrońskiego, który pokonał młodych oświęcimian 2:1.

O zwycięstwie w turnieju decydowała rywalizacja pomiędzy Brzeziną Osiek, a Wisłą Kraków. Gospodarzom do zwycięstwa potrzebny był tylko jeden punkt, krakowianie natomiast musieli zwyciężyć. Młodzi krakowianie do tego spotkania przystąpili bardzo zmobilizowani, natomiast osieczanom już brakło sił w tym meczu co odzwierciedliła pierwsza minuta gdy wiślacy zdobyli dwie bramki. Kolejne trafienia były już tylko kwestią czasu i „Biała Gwiazda” pokonała Brzezinę 7:0, pieczętując tym samym swoje zwycięstwo w całym turnieju.

Królem strzelców, został Michał Smoliński ze Skawy Wadowice, który zdobył sześć bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Jan Syc z Rekordu Bielsko – Biała, natomiast tytuł najlepszego zawodnika przypadł Jakubowi Jędrasowi z Wisły Kraków.

Organizatorami turnieju byli: Firma Aksam producent Paluszków Beskidzkich, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Osieku oraz Dom Spotkań „Sereneda”.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Futbol-Małopolska, Sportowcy24.pl, Radio Kraków oraz Gazeta Krakowska.

link do artykułu: klik